İhtiyacına En Uygun Sağlık Sigortasını Nasıl Seçersin?

İhtiyacına En Uygun Sağlık Sigortasını Nasıl Seçersin?

İhtiyacına En Uygun Sağlık Sigortasını Nasıl Seçersin?

  • 763 Görüntüleme
  • 04 Ekim, 2023

Sağlık sigortası, teminat kapsamında bulunan hastalıklar sonucu tedavi masraflarının ödenmesi, ilaç masrafları, acil durum müdahaleleri gibi durumlarda sana kolaylık sağlar. Peki, sağlık sigortan için kriterler bununla mı sınırlı? En uygun sağlık sigortası için sorman gereken sorular ve dikkatli olmanı gerektiren kriterler var.

Belirlenen Limitlere Göre Teminatları Değerlendirmelisin

Sağlık sigortası teminatları, senin bu konuda ne kadar güvence altında olduğunu belirler. Sağlık sigortası seçerken teminat kapsamı ve bu teminatlar için belirlenen limitlerin yeterli olup olmadığı önemli bir mesele. Ayakta-yatarak tedavi teminatları, görüntüleme hizmetleri, ilaç masrafları, ambulans, ameliyat, doğum, hastane oda ve yemek masrafları gibi durumlar mutlaka teminatında bulunmalı ve belirlenen limitler de bu hizmetleri karşılayacak güçte olmalı. İşte, bunun için Aksağlık; ihtiyaçlarına ve bütçene göre sağlık paketleri sunuyor. Aile bireylerinin farklılaşan ihtiyaçlarına göre farklı paketleri tek poliçe altında toplama ve 18 yaş altındaki bireylerin, ebeveynlerinden bağımsız tek başlarına sigortalanabilme avantajı da var. 

Acil Durumlarda Sana Sunduklarını Araştırmalısın

Teminat kapsamları ve limitler her zaman önemlidir. Fakat beklenmedik bir durumda sigortanın yanında olması daha da önemlidir. Sigorta almadan önce acil bir durumda sigortanın ne kadar yanında olacağını iyice araştırmalısın. Mesela sigorta kapsamında acil durum olarak kabul edilen vakalardan birini yaşanması halinde tedavi için sağlık kurumuna ulaşabilmeni sağlayacak hava, deniz ve kara ambulansı hazır olmalı. LIG Sigorta bu konuda çok hassas. 

Peki, Ek Hizmet ve Avantajlar Hayatını Ne Kadar Kolaylaştırıyor?

En az standart teminatlar kadar ek hizmet ve avantajlar da önemli. Kendine ait bir paket oluşturabilmen için sana seçenekler de sunulmalı. LIG Sigorta sana; Ailem, Çocuğum, VIP ve Yeni Hayat olmak üzere farklı seçenekleri ve ek hizmetleri bulunan sağlık paketleri sunacak. Bunun dışında ek olarak hasarsızlık indirimi, ücretsiz check-up, tek poliçede farklı paketlerin birleştirilmesi gibi avantajlarla hayatını daha da kolay bir hale getirebilirsin.

Diğer Haberler

04 Ekim, 2023

BES'TE DEVLET KATKISI %30'A ÇIKTI

Bireysel Emeklilik Sistemi sayesinde devlet katk?s?ndan yararlanarak daha fazla birikim yapabilece?inizi biliyor musunuz? Ayl?k olarak öded

<

Referanslarımız

brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name
brand name